Tepelné čerpadlo s vrtem


Tepelné čerpadlo s vrtem


Princip funkce tepelného čerpadla

Jak funguje tepelné čerpadlo typu země - voda? Věděli jste, že tepelné čerpadlo funguje na stejném principu jako vaše domácí chladnička? Zjistěte si o této technologii více.

Využití tepelného čerpadla

Věděli jste, že tepelné čerpadlo lze využít nejenom pro čisté a bezobslužné vytápění, ale i pro klimatizaci objektu? Více zde.

Vyplatí se pořízení tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo je relativně nákladná věc. Vyplatí se mi vůbec jeho koupě?

Co nabízíme

Vrtání vrtů pro tepelná čerpadla se věnujeme již více než 15 let. Jsme v tomto oboru opravdoví profesionálové. Více zde.

Vystrojení vrtů

Kolektor, tvořený plastovými trubicemi, je jakýmsi srdcem vrtu. V kolektoru proudí kapalina, která přináší teplo ze země k tepelnému čerpadlu. Musí být mimořádně kvalitní a vydržet sloužit po mnoho desítek let. Více zde.

Technologie vrtání

Naše vrtné soupravy jsou schopny vrtat vrty pro tepelná čerpadla v jakýchkoliv podmínkách, umožňují bezkonkurenční rychlost a čistotu vrtání. Více zde.

Thermal Response Test (TRT)

U instalací s vyšším výkonem tepelného čerpadla je pro výpočet celkového počtu a délky vrtů klíčové správné určení tepelné vodivosti hornin. K jejímu stanovení se používá tzv. test teplotní odezvy vrtu, neboli Thermal Response Test. Zjistěte si o tomto testu více.

Dimenzování vrtného pole

Věděli jste, že je možné příliš krátký vrt jeho nadměrným využíváním úplně vymrazit? Abychom tomu zabránili, využíváme specializovaný software pro navržení optimální délky a počtu vrtů pro Vaše tepelné čerpadlo. Více zde.zavřít
Mapa stránek
zavřít
Vyhledávání